View Single Post
Old 12 Aug 2011, 14:10   #10
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Originally Posted by Darkyse:
Originally Posted by PoliFanAthic:
Putin OT, dar ca sa-mi dau si eu cu parere:

M-am uitat a Switched at Birth (mai putin finalull de ieri), mi se pare destul de bun. Desi uneori frezeaza banalul adolescentin (drame, orgolii, prostii), personajele au destula individualitate cat sa ii distinga din pletora personajelor varatice.

Nu cred ca e un spoiler, dar o spun aici, anume ca imi place aspectul comunicational intre toti membrii familiei extinse. Personajele surde, care scot in evidenta problematica aceasta a comunicarii, atat de tipica pentru adolescentism, dar care afecteaza toate varstele, creeaza o dinamica aparte.

Sunt niste scene care mi se pare mereu fascinante, cand comunica Daphne si Emmet prin semne, si chiar daca sunt furiosi unul pe celalalt si dialogul e unul agresiv, pe un fond de tacere combinat eventual cu niste sunete de fundal pasnice se defineste un cadru foarte surreal.

Ai dreptate, serialul asta ne prezinta evidentele drame adolescentine dintr-o alta perspectiva, una cu care multi nu o sa fie obisnuiti. Nu cred ca il poate urmari toata lumea, din simplul fapt ca nu e atat de alert, iar pe parcurs , asa cum ziceai, o sa fie momente de liniste deplina in cate singura comunicare dintre personaje va fi cea prin semne.
Sunt bucuroasa ca i-au mai acordat 22 de episoade pentru a doua parte a sezonului 1 care va incepe prin ianuarie parca. Spor la vizionat va urez

Multumim
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif