View Single Post
Old 26 Oct 2008, 13:36   #52
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by Twinsen:
manelistii aia cinematografici care nu stiu in care film a privit prima data camera spre luna. Exciting! :lol:

Gresit my frend. Manelistii aia cinematografici sunt aia care se dau rotunzi ca le stiu pe toate, razand ca elefantii de ceilalti, cand ei... vai de ei. Sa nu stii nu e un pacat. Pacatul e sa nu stii .. si sa nu vrei sa stii. Apoi..cei cu titluri de cinefili si care nu stiu anumite chestii, in cazul lor se pot lua mai multe in calcul: varsta, studiile, cand au inceput sa iubeasca cinemaul, cand l-au descoperit..etc. Esentialul in cinematografie difera de la o persoana la alta. Unul care stie mai mult evident ca va considera esentialul acel lucru cel mai greu de stiut/aflat, ceea ce e gresit dar asta e, elefantii cei mai multi nu se gasesc in Africa ci prin marile orase. Daca esti cinefil si iti scapa o chestie banala sa zicem, iar nu e capat de lume. O inveti pe parcurs. Dar sa fii cineast si sa nu stii o chestie banala atunci e f f grav.
Deci.. acum stii cine este manelistii aia cinematografici.


Hors-cadre (Cahiers du cinema), -M. Eisenstein
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif