Thread: Trailere
View Single Post
Old 12 Apr 2013, 13:00   #809
marwa89
Novice
 
marwa89
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1
Originally Posted by anaemona:
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Nu e vorba ca ne-am pierdut simtul umorului dar e deja stilul lui Wes شركة تسويق
Anderson.Acum 10-12 ani era dragut,acum insa mi se pare uzat la maxim.Cu toate astea,mi-a placut destul de mult Fantastic Mr.Fox dar in mare parte si din cauza animatiei unicate.

Daca el e uzat de Eric Rohmer ce sa mai spunem, care de 40 de ani tot dezbate pe toate fetele relatiile dintre barbati si femei in vesnicele lui dialoguri si nu mai ajunge la nici o concluzie Nu are Wes Anderson subiecte la nivel academic, dar eu ii gust toate filmele si nu mi se pare ca s-a uzat umorul lui, de ce nu am parte mai des de el, in locul comico-penibilelor drame care ne inunda la tot pasul si tot ce aduc nou sint pretentiile.

Am vazut un documentar la un documentar de curind. Tony Palmer vorbea in 2007 despre filmul lui din 68, All my loving si zicea: in ziua de azi daca un regizor ar fi vrut sa faca un film ca ala se ducea pe strada, intreba 10 oameni ce vor sa vada intr-un film despre muzica pop si il facea pe baza dorintelor lor, numai asa primesti bani si stii ca filmul ti-e difuzat. El a avut sansa sa faca un film asa cum l-a vazut el si nimeni nu i-a spus ce sa puna in el, chiar daca dupa difuzare BBC a avut mai multe procese pentru imaginile puse acolo.

Adevarul e ca de multe ori trailerele sunt mai bune decat filmul,dar sunt si unele exceptii.De exemplu WALL-E mi-a placut mult mai mult decat as fi crezut dupa trailer
marwa89 is offline   Reply With Quote sendpm.gif