Thread: Prometheus
View Single Post
Old 20 Jun 2012, 23:18   #80
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Originally Posted by danonino:
Go with the flow, merita sa te lasi purtat de filmul asta. Te duce intr-un univers grandios si foarte interesant,nu te duce oricum ci intr-un mod senzational, trezindu-ti simturile, de la curiozitate pana la frica, poti respira tensiunea de acolo, iar mai apoi filmul reuseste un lucru absolut extraordinar, te face sa te simti coplesit.

Nu iti impartasesc sentimentele fara de film din motivele expuse de mine inainte. Asta cu nu conteaza bah, enjoy the movie, e ok dar poate fi spus mai despre orice deci nu prea ma intereseaza cand este adusa in discutie, nu poate constitui un inceput de dialog in legatura cu filmul.

Nu am de gand sa o iau la capat si sa explic ce e aia universul filmului, cum se descrie el, ce bariere isi impune, ce ton are etc. Daca nu am fost destul de clar pana acum, asta e. Cine poate intelege intelege, nu am de gand sa ma iau la o discutie lunga cu cineva care nu pricepe asta. Faptul ca vii aici cu pretentii de genul "dar ce vrei bah sa respecte tot" dovedeste ca nu ai inteles sau nu ai citit ce am scris. Daca vrei sa o faci bine, daca nu, nu. Raspunsul la acea intrebare o sa il gasesti in posturile mele.

Mi-a placut Avatar, cat de cu the flow sa mai merg ? Da-o dracu de balega, vine TDKR in cateva saptamani si aceasta voma va fi uitata.

Ia o pauza. Grab a Snickers.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 20 Jun 2012 at 23:33.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif