View Single Post
Old 15 Jun 2011, 23:19   #65
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by White1:
Una e sa accepti si alta e sa practici. Nu cred ca a zis cineva pe aici ca ar trebui interzis.

nu a zis nimeni ca trebuie interzis insa unele persoane au fost total impotriva lui... vizibil, pe fata. in fine, nu judec si nu critic... fiecare cu opiniile lui. eu raman la parerea ca atata vreme cat existenta swingului nu imi afecteaza cu nimic viata, nu am de ce sa fiu impotriva lui... si nici sa ma dau cu pumnul in piept ca ar fi imoral sau faze de genul. pentru ca din moment ce nu l-am practicat, nu am de unde sa stiu ce e acolo cu adevarat si nici cat de imoral este... si banuiesc ca si cei care il considera imoral nu au nicio baza in afirmatia lor... tocmai pentru ca nici ei nu l-au practicat. totul ramane doar la nivel de teorie... iar adevarul? well... nu o sa il stim niciodata... and I really hope that.

@indiferrent: okay, i've got it... merci ca m-ai lamurit...

and i really think this case is closed. acum, tot ce mai ramane e sa discutam si pe baza filmelor... cat de mult credem ca ele reflecta opiniile care s-au creeat in jurul swingului si cat sunt de artistice, realiste... au fost facute ca un mijloc de avertizare, documentare sau ca sa starneasca curiozitatea?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif