Thread: Prometheus
View Single Post
Old 19 Jun 2012, 19:06   #63
Hattifnatt
Junior
 
Hattifnatt
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 55
Rifa, faptul ca asa de multi oameni comenteaza, analizeaza si diseca Prometheus nu inseamna neaparat ca filmul e bun sau ca are mare lucru de oferit in materie de idei, ci cred ca se explica mai degraba prin faptul ca foarte multi aveau asteptari foarte mari de la filmul asta si acuma nu stiu ce sa faca cu ele... si incearca sa gaseasca un sens acestui talmes balmes de intrebari ramase fara raspuns. Personal prefer sa fiu sincer cu mine insumi si sa admit ca ceea ce parea de necrezut s-a intamplat: Ridley a facut un film slab, mult sub asteptari, care in afara de partea tehnica si o sclipire a lui Fassbender nu m-a impresionat cu absolut nimic.

Cat despre primul Alien: poti sa dai cateva exemple de greseli pe care le-am uitat ? intotdeauna am crezut ca daca exista un film caruia nu prea i se pot gasi hibe, apropiat de filmul perfect as zice, Alien trebuie sa fie acela. Mentionez ca prin greseli inteleg abateri si lipsa de logica in contextul propriului univers pe care si-l creeaza filmul.
Hattifnatt is offline   Reply With Quote sendpm.gif