Thread: Seriale TV
View Single Post
Old 17 Sep 2013, 11:28   #810
Pepper
Guru
 
Pepper
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 856
Am terminat recent de vizionat Mad Men si ma declar totally mad about it asteptarea sezonului 7 (si ultimul de altfel) va fi pura tortura... E atat de magulitor pentru un spectator fidel cand auzi numele serialului preferat in diverse seriale sau lungmetraje; de exemplu in Orange is the new black o pereche trebuia sa urmareasca Mad Men impreuna, adica dupa ce iese ea din inchisoare, and well..he cheated; sau in Suits si The Good Wife se vorbeste despre Downton Abbey, o alta perla britanica alaturi de Sherlock. Apropo de productii britanice, mi-ar placea sa aud pareri despre Black Mirror, care mi se pare extraordinar(!); fiecare episod reprezinta un experiment in care se testeaza psihicul uman in urma unor schimbari tehnologice semnificative in societate.
Printre seriile americane subestimate pe care le-am urmarit cu nesat se numara Southland si Studio 60 on Sunset Strip, o drama politista gen End of Watch, respectiv o drama despre culisele unui show live de comedie. Ambele au fost anulate in ciuda calitatii scenariilor, but hey, life goes on. Din fericire creatorul Studio 60 nu s-a lasat impresionat de criticile rautacioase si a produs un alt serial superb de culise, si anume The Newsroom, de care am mai vorbit intr-un post de mai sus.

Dupa ce am ajuns la zi cu Mad Men am simtit nevoia unui alt serial cel putin la fel de bun, dar m-am multumit doar cu o miniserie (la fel de anulata 8-|), Political Animals; in rol de "Hillary Clinton", Sigourney Weaver, cu mare potential de castigatoare a unor premii.

Cand vine pofta de seriale, cu greu se mai opreste
P.S.: cado
__________________
"Life would be so wonderful if we only knew what to do with it"- G.G.
Pepper is offline   Reply With Quote sendpm.gif