View Single Post
Old 12 Nov 2014, 13:10   #3705
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
sunt un antibasist convins. Basescu are muuulte bube negre. De la interventii anticonstitutionale pana la dosare penale. A pus in functii importante un grup de familiali sau apropiati (vezi ficele, vezi fosta familie cocos, etc.) si a preluat controlul a tot ce inseamna justitie, fonduri, influente.
Acum sa nu vina nimeni sa imi spuna ca justitia si-a facut datoria in cazul familiei si apropiatilor lui Basescu. E clar ca a inchis ochii.

Ceea ce ma sperie insa e ca Basescu a avut o mana de oameni pe care i-a imbogatit si i-a protejat. A fost in felul lui un tiran. El a fost partidul si partidul a fost el. Dar ceea ce va veni intr-o saptamana este groaznic. Vine o organizatie de sute de mii de membrii, o retea de baroni locali, judeteni si nationali. O alta clasa numeroasa asteapta sa iasa din puscarii, pentru ca asta sigur se va intampla. Si de aici inainte dezastrul.
Justitia va fi la fel ca in cei 21 ani de dinainte de regimul basescu. Adica supusa, nu ca in regimul basescu nu ar fi fost, dar macar in acesti ultimi 2 ani s-a miscat ceva. S-au facut arestari. Unele dosare sunt cusute nu cu ata alba ci cu funie alba, funie de aia groasa cu care se andoca ambarcatiunile. Dar toti stiam ca acei oameni erau putrezi de corupti. In fond, nici Capone nu a intrat pentru zecile, poate sutele de crime pe care le-a comis....

Dar ascultati aici la Mama Omida ce va spune: In 1-2 ani de mandat al partidului rosu, Basescu, un smenar si un afacerist cu tigani, VA AJUNGE EROU AL ROMANIEI ! Va fi declarat martir.
Eu cred ca sigur va fi trimis in judecata... cu dosare unele facute, altele (destule si suficiente) pe bune... Dar prin ceea ce vor face astia, Basescu va fi martirizat si se va plange dupa el ca dupa Ceausescu...

Din rau in mai rau, asta e destinul romaniei!
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif