View Single Post
Old 13 Jul 2009, 15:58   #4
matrixul
Novice
 
matrixul
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5
Originally Posted by cosmonautu:
generatia vh1 iti spun eu k dak ai trait decent in timpul lu ceausescu si tactu a fost un mare comunist si orice alt parinte ar fi facut la fel dak avea putina perspectiva si dorinta k si copilul sau sa se afirme si sa aibe un viitor decent. Asa k mkr eu nu judec pe altii nici pe tactu kre statea sa asculte cu tine europa libera si vocea americii si te invata si pe tn adevaratele valori morale si cum e treaba cu comunismul...dak ai trait decent a fost pt k s-au gandit ai tai mai mult la binele tau dkt la al lor personal si nu s-au aventurat in exterminarea curentului cu pretul compromiterii libertatii lor si a vitorului tau


Ma intreb ce e in capul tau ... ce legatura are faptul ca tata nu a luat o pusca si nu s-a dus sa lupte in munti, in zadar de altfel, cu ce am scris eu acum despre minciunile astea .... il includ si pe el intr-o generatie de lasi care oricum nu putea sa se impotriveasca unui pact mondial intre marile puteri.

Curentul comunist nu putea fi exterminat asa cum nu poate fi exterminat nici curentul care te-a infectat cu un limbaj violent caracteristic soarecilor de net de prin Romania asa cum nici tu nu vei putea fi exterminat decat dupa ce se va naste un nou Hitler pentru ca va inmulti prea repede.

Singurul lucru pe care-l inteleg din ce spui e ca "nu judeci" ... comunstii trebuiau judecati ca la Nuremberg .... noroc cu Iliescu

Last edited by matrixul : 13 Jul 2009 at 16:12.
matrixul is offline   Reply With Quote sendpm.gif