Thread: Prometheus
View Single Post
Old 21 Jun 2012, 21:02   #91
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by rifa:
Cu toate ca sunt de-acord cu tine nu pot sa nu-mi aduc aminte de pozitia ta total opusa fata de Inception. Ce s-a intamplat?

Originally Posted by Liviu-:
Lectura suplimentara: comentariile lui danonino fata de Inception.

Uite cam asa e cu "go with the flow":

Originally Posted by danonino:
Slab rau filmul. Asta pentru ca se ia in serios.

Subiectul e infatil, cel mult juvenil.

Filmul se vrea a fi important, a fi luat in serios, sunt evidente tentativele pentru a-i da profunzime, toate fortate si esuate.

Se vrea inteligent, profund, in schimb are un subiect lipsit de substanta si logica, iar scenariul nu e amuzant.

Filmul asta, ca poveste centrala, e la nivelul lui Transformers.

S-au vrut inteligenti baietii care au facut Inception, film pe care il consider a fi facut de snobi si pentru snobi.

Probabil intre timp ai mancat mult Snickers.

Nu, mananc Snickers cu aceeasi constanta ca si atunci. Si in continuare am aceeasi parere despre Inception. E un film plictisitor, fad, neavand nimic impresionant si e teribil vaduvit de imaginatie. Un baiat din film zice "Dream big!" si in mana ii apare un lansator de rachete, un o marmota cu un picior de ren si dinti de aur, costumata ca Rambo, pregatita sa ucida tot ce-i sta in cale, folosind niste scobituri roz. Visele se petrec intr-un oras banal, un hotel banal si o partie la munte, ghici ce, banala. Visul, locul unde imaginatia nu e constransa de nici o limita, este umplut de o actiuna mediocra in locatii la fel de mediocre. Nimic memorabil.

Originally Posted by Aeryn_Sun:
P.P.S Pentru Danonino cu fund de south park, este de ajuns sa existe un comic de situatie, sigur ii plac comediile lui Caragiale, unde personajele evident uita de problema lor existentiala. Si domnul danonino ne-a mai facut si extremisti, pentru el, a gandi inseamna exagerare, si nu e de bine...offf

Pisi, observ ca esti dibace dat fiind faptul c-ai descoperit ca nick-ul meu e danonino si ca am drept poza un cur dintr-un desen animat, dar... cred ca tu ai vazut un alt film. Prometheus nu e documentar, nu are informatiile pentru a fi asa ceva. Cum am mai spus, nu e vreo lucrare de doctorat, originala sau plagiata. Da, ideea ca viata pe planeta asta ar fi fost conceputa de extraterestrii, e extrem de interesanta, iti da o anumita perspectiva, dar ideea isi face aparitia film facut de Hollywood.

Originally Posted by Redy:
Nu stiu exact cine este danonino, probabil cineva faimos

Si ciocolata invelea staniolul in marmota.

Last edited by danonino : 21 Jun 2012 at 21:08.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif