Thread: Interstellar
View Single Post
Old 12 Nov 2014, 11:53   #7
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Ceea ce citesc aici despre Interstelar imi cam bulverseaza universul Nolan in care, ca si cometa Halley, gravitez o data la 75 de saptamani, adica cam aproape o data pe an, ritmul de lucru a regizor-scenaristului Nolan. Stiut, sau mai bine zis am testat pe propria piele, cum ca Christopher nu a intrat pana acum in niciun proiect banal, care sa nu aiba ceva deosebit de transmis, de exprimat; De aceea ma socheaza de-a dreptul criticile pe care le primeste. Probabil indreptatite, nu pot sa ma pronunt pentru ca nu am vazut filmul si iarasi probabil, mai ales acum dupa aceste recenzii dezastruoase, nici nu o sa il vad la cinema. Mai mult ca sigur il voi cumpara pe dvd si il voi viziona acasa.
Dar totusi, raman la uluiala ca, Nolan cel mult apreciat, a reusit sa dezamageasca atata lume. Desi, daca ma uit pe IMDb, are9!!! si a intrat pe locul 11 all time!!!
Si cand te gandesti la ce filme a fost implicat pana acum domnul regizor, producator si scenarist.
Memento, Following, a salvat seria Batman de la a cadea in ridicol si a creat un film de autor practic Batman Begins, The Dark Knight si The Dark Knight Rises, apoi The Prestige, Inception, de ce nu Transcendence, nu atat de apreciat, dar ceva mai aparte. Apoi iarasi a salvat de la inec Supermanul cu Man of Steel, ca in final sa dezamageasca prin acest Interstelar...

Last edited by alali : 12 Nov 2014 at 12:09.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif