Thread: Interstellar
View Single Post
Old 11 Nov 2014, 23:45   #6
Mr.Blonde
Novice
 
Mr.Blonde
 
Join Date: May 2014
Posts: 17
eu am avut un ghinion teribil, chiar dupa genericul de inceput ---> mi-a intrat praf in ochi. foarte mult praf. am incercat sa deslusesc cate ceva pe marele ecran, dar n-am retinut decat lucruri marunte, gen porumb, servitorul lui batman, un tip ce mormaia intr-una, valul urias din trailer, batrâni batrâni si batrâni tineri, anne hathaway tunsa scurt, copii sterse de vreme ale secventelor cosmice din odiseea spatiala, sau gravity, si, nu in ultimul rand, pe matt damon, care invioreaza usor gravit..., pardon, atmosfera, pe la minutul 100 si cateva secunde.

si mi-e tare ciuda ca n-am vazut mare lucru din nou-nascutul brandului "nolan", mai ales ca-mi adusesem cu mine toate cartile de astronomie, astrofizica, fizica clasica, fizica cuantica, geofizica, electromagnetism, plus o caseta audio cu gauri negre, toate astea doar pentru a putea intelege mai usor what the fuck is goin' on intre doua cadre largi cu lanuri de porumb.

am auzit, in schimb, o superba coloana sonora (dpmdv), semnata hans zimmer, care mi-a umplut corazonu' de sentimente placute. si jur ca, macar pentru asta, m-as mai uita inca o data la film.

ba nu, nu m-as mai uita.
Mr.Blonde is offline   Reply With Quote sendpm.gif