View Single Post
Old 16 Sep 2015, 12:12   #3852
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by alali:
Si-Mo-Na! Si-Mo-Na! Si-Mo-Na! Si-Mo-Na!

Nu sunt isteric si nici fan inrait, da imi place sa te necajesc

Nu ai sanse sa ma necajesti fiindca stiu ca tii cu MSM
Esti total! Esti... Cosmin!!!!

Sincer nu tin cu nici una din cele 3 care sunt in frunte. Pe Serena o gasesc meritat pe primul loc, La ce recorduri are ar fi nebunie si lipsa de discernamant sa imi las antipatia sa conteste evidenta. De ea nu imi place ca nu are cum sa imi placa. Nu are ce. E... o d-soara cu o forta de barbat intr-o competitie cu gladiolele. Cand vezi un meci de-al ei si faci comparatia cu adversara... e disproportionat rau de tot.

De Sharapova iti spun clar ca nu imi place. Acele trageri de timp si pauze dese imi displac mult. Dar ca si valoare e de locul 2 fara discutie. 1 nu! In ultimul an, aproximativ, a batut-o de 4 ori Williams... Iar la general e 18 la 2. Nu sunt alienat mintal sa nu realizez ce inseamna aceste cifre. E eveident!

De Halep, in afara ca o sustin ca e de pe plaiurile mioritice, mi se pare o jucatoare constanta. Pana la meciul cu Penetta unde nu am inteles ce si cum. De fapt nu s-a putut intelege nimic. Dupa un meci cu Vika in maniera in care s-a jucat, unul dintre cele mai dure si perfecte meciuri din ultimul an, daca nu chiar cel mai bun meci de tenis in general din ultimul an la feminin, sa joci in asa mod... ? Poate lipsa lui Cahil sa spuna tot? Cine stie?

Restul jucatoarelor sunt si ele pe acolo dar mult mai slabe si mai imprevizibile.

Aa! Si mai trebuie sa apreciez cum se cuvine constanta lui Williams. 21 titluri de Grand Slam si felul in care sunt castigate, cate 6 pe zgura, 6 pe iarba si 9 pe hard... este incredibil!
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif