View Single Post
Old 25 Mar 2009, 22:50   #548
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by corinka:
Larry David asta apare intr-un serial pe HBO. "Inamicul public" or smth. E de toata voma!

Hold your horses!
Ca fizic nu arata bine, si poate unora li se pare gretos. Asta e una. Din varii motive s-a hotarat sa faca si pe actorul, poate nu trebuia, dar sa nu neglijam ca:
- a fost un stand-up comedian foarte bun
- apare in roluri "tertiare" in Seinfeld (de exemplu avocatul imbracat in capa)
- e prezent in Seinfeld cu vocea (Steinbrener, seful tembel al lui George, ala care e vazut de la spate mereu, era atat de prost actor ca au hotarat sa-l filmeze numai asa si i-au pus vocea lui Larry David)

Una la mana: e creatorul principal al serialului "Seinfeld". Maxim de ce s-a putut face in materie de sitcom.
Doi la mana: Inamicul public (de fapt "Curb your enthusiasm") are situatii si personaje f. misto, dar nu-s bine "vandute", nici grozav filmate.
Am facut proba asta: am povestit cateva episoade din Curb your enthusiasm si s-a facut haz mare. Cand a fost sa vedem episoadele, lumea s-a pleostit. E ceva ce nu merge.

Poate fac experimentul asta si aici (pt ca sunt sigur ca nimeni nu urmareste Curb your enthusiasm, a.k.a. Larry David - Inamicul public)

L.E. de fapt, am vrut sa ma inscriu la Sitcom Forge pt astfel de discutii, dar nu stiu care-i treaba cu topicul.

Last edited by halebardul : 25 Mar 2009 at 22:58.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif