View Single Post
Old 23 Aug 2009, 21:02   #20
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Originally Posted by Dragomara:
(...)sunt încă un indice al gradului de civilizaţie la care a ajuns acest popor. fie că ne place, sau nu, ăstia suntem! încetul cu încetul uităm ce-nseamnă discreţia, decenţa şi respectul pentru celălalt, şi asta din păcate a infestat viaţa socială, politica şi o bună parte din cultură.
Originally Posted by Lili1982:
Un alt subiect care ma enerveaza... e litoralul romanesc care in momentul de fata se afunda in "mocirla"... Am fost anul asta la Mamaia... e drept ca a trecut ceva vreme de cand n-am mai calcat pe acolo... dar ce mi-a fost dat sa vad m-a ingrozit pur si simplu... In viata mea n-am vazut atatea mucuri de tigara ingropate in nisip... sa continui cu algele care pluteau si cu alte resturi menajere lasate de oameni sa pluteasca in apa ?? E trist ca nu stim sa exploatam la maxim aceasta tara frumoasa si sa o ingrijim. Vecinii nostri...bulgarii...sunt cu 2 clase peste... N-are rost sa mentionez si celelalte tari pe care le-am vizitat pe timp de vara...

Pe mine mă amuză comentariile astea contradictorii. Vă asumaţi o poziţie de superioritate, însă în acelaşi timp vă auto-includeţi în categoria "oamenilor josnici" pe care îi dispreţuiţi.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif