Thread: Oscars 2012
View Single Post
Old 24 Jan 2012, 14:51   #88
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Originally Posted by buticut:
Don't count it out yet.

Rango ain't winning shit at the Oscars.

You were saying...?


Acum pot sa spun de ce nu ii dadeam sanse lui Tintin. Pentru ca Academia uraste Motion Capture-ul si nu stiu daca a nominalizat vreodata un film facut cu tehnica respectiva. Muahahahahaa told ya! Pe viitor sa nu va mai indoiti de Mama Omida

Ok, so

- Where is Tilda? Where is Fassy ? Ma bucur pentru Demian Bichir, in urma cu ceva vreme scriam aici ca ma astept la o surpriza cum a fost cu Javier Bardem pt Biutiful si Bichir ar putea fi acel Dark Horse. Extremely Loud and Incredibly Close? DA FUQ? Ma bucur pentru The Tree of Life, nu ma asteptam la 9 nominalizari pt Best Pic. But where is The Girl with the Dragon Tattoo ? Happy for Rooney Mara though. Happy for A Separation si categoria Best Animation e very interesting, la fel si Melissa McCarthy nominalizata pt Bridesmaids. Where is Drive?

Quote:
La actori, sunt intre Clooney, Pitt si Dujardin, dar cel mai mult parca tind si eu spre Clooney. Daca pe langa ei mai apar si Bichir (DiCaprio) si Fassbender, atunci competitia e intr-adevar interesanta. Parca nici nu mai sper sa il vad pe Oldman acolo, dar daca ar fi, atunci am putea avea trei actori nominalizati, cu o cariera solida si cu 0 Oscaruri (DiCaprio, Pitt, Oldman).

Uitandu-ma inapoi la ce am scris, yeah, competitia e destul de interesanta. Nu o sa fie atat de usor de prezis, but the game is on .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 24 Jan 2012 at 14:57.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif