View Single Post
Old 05 Jan 2010, 10:29   #19
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
l-am vazut in 3D

nu sunt de acord ca filmul nu ar aduce nimic nou fata de ecranizarile de pana acum. poate ca subiectul a fost ras-ecranizat dar filmul asta e bunicel, adica misca ceva in spectatori si reuseste sa creeze (sau sa spun "randeze" ? ) o lume si o atmosfera victoriana (dickensiana) bine conturate

eu am doar doua obiectii referitoare la film

1. filmul nu e de audienta generala, e nociv sa induci copiilor veniti la film cosmaruri 3D asociate cu Craciunul (vezi ultimu ghost). Craciunul ramane totusi o sarbatoare a bucuriei , nu trebuie sa terorizezi copii veniti sa vada o poveste cu cadre atat de violente.

2. tehnologia 3D e fascinanta dar observ ca a inceput sa subjuge filmele. ar trebui ca tehnologia animatie-3D sa fie pusa in slujba filmului iar nu filmul sa fie adaptat ca sa faca tehnologia mai spectaculoasa. cine vrea exclusiv sa savureze trucaje 3D ar fi mai indicat sa isi cumpere jocuri pe computer, nu sa determine producatorii sa strice unele filme pt a pune in valoare tehnologia...
__________________
Oh my soul, let me be in you now. Look out through my eyes, look out at the things you've made. All things shinning...
Pvt. Train - Thin Red Line
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif