View Single Post
Old 04 Dec 2004, 19:38   #19
Kane
Novice
 
Kane
 
Join Date: Dec 2004
Location: Iasi
Posts: 21
Originally Posted by zizi:
mda, exact, asa am zis si eu despre tine, multumesc pt. argument. deasemenea, as adauga, intalnesti o gramada de ignoranti, care desi refuza sa vada filme celebre si foarte importante, se pretind a-tot-stiutori in ale cinematografiei si arunca comentarii pertinente.

p.s. n-am nimic cu parerea ta fata de kill bill, dar atunci cand spui ca nici macar nu vrei s-auzi de wong kar way(si nu numai) ma-ntreb ce mai cauti pe un forum dedicat cinematografiei...

p.s. 2 remarci ca m-am straduit sa pastrez niste termeni decenti ai conversatiei, chestie care nu ma caracterizeaza deobicei.

Faptul ca nu vreau sa aud de asiatici e problema mea. Cu siguranta am vazut si auzit de filme de care TU (sau altcineva) esti complet ignorant. Daca cineva de exemplu nu vrea sa auda de Nouvelle Vague sau de cinematografia franceza, asta nu-nseamna ca nu poate avea idei pertinente despre orice alt film. Daca as spune ca nu ma intereseaza cinematografia dinainte de 1970 (sau orice alta data) asta nu-nseamna ca nu pot sti enorm despre ce s-a facut dupa aia si despre cinema in general.

Si cat despre p.s.2, da-ti drumu' baiete sa vad si eu cat de rau esti. Atata timp cat e ceva substanta I can take it, sunt major nu-ti face griji. Doar nu face posturi in care nu spui nimic. (apropo Domnule nume, asa ti-ai facut tu alea 650 de posturi?)

Si lasa ca exista regizori mai celebri ca wkw, sunt sigur ca ma descurc si fara el.
__________________
To live outside the law, you must be honest.
Kane is offline   Reply With Quote sendpm.gif