View Single Post
Old 23 Aug 2009, 20:40   #19
Lili1982
Guru
 
Lili1982
 
Join Date: Feb 2009
Location: Bucuresti
Posts: 368
Originally Posted by paul_aramis:
pe mine mă enervează (nu foarte mult, dar totuşi ...) cei care "vizitând" alte ţări le compară tot timpul cu România, scoţând bine înţeles în evidenţă doar părţile proaste de acasă şi ce bine e în alte părţi, uitând că peste tot trăiesc oameni. şi nicăieri nu e numai bine. sau numai rău. găseşti din toate, într-o mai mică sau mai mare măsură.

Eu m-am referit strict din punct de vedere al salubritatii... E drept ca nu peste tot in tara se intalneste mizeria din Bucuresti... Dar eu aici traiesc si am certitudinea ca alte capitale europene sunt "jos palaria" la acest capitol. Asta e singura "parte proasta" la care m-am referit si care ma irita in momentul de fata....
Un alt subiect care ma enerveaza... e litoralul romanesc care in momentul de fata se afunda in "mocirla"... Am fost anul asta la Mamaia... e drept ca a trecut ceva vreme de cand n-am mai calcat pe acolo... dar ce mi-a fost dat sa vad m-a ingrozit pur si simplu... In viata mea n-am vazut atatea mucuri de tigara ingropate in nisip... sa continui cu algele care pluteau si cu alte resturi menajere lasate de oameni sa pluteasca in apa ?? E trist ca nu stim sa exploatam la maxim aceasta tara frumoasa si sa o ingrijim. Vecinii nostri...bulgarii...sunt cu 2 clase peste... N-are rost sa mentionez si celelalte tari pe care le-am vizitat pe timp de vara...
Lili1982 is offline   Reply With Quote sendpm.gif