Thread: Oscars 2012
View Single Post
Old 07 Dec 2011, 19:53   #10
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Si mie mi-a placut The Help.Toata distributia feminina din film e in forma,mai ales Viola Davis, care sigur o sa primeasca o nominalizare pentru rol.Am mai descoperit o actrita foarte buna si prin Jessica Chastain care m-a impresionat in The Debt si vad ca isi face treaba si aici,ca sa nu mai zic ca e si frumoasa.Pacat totusi de scenariu,care doar zgarie suprafata in loc sa intre mai adanc in subiect, insa tot ramane un film bun din punctul meu de vedere.
La animatie eu zic ca Tintin e favorit,dar are sanse si Rango.Tot Tintin vad ca e dat ca favorit si la original score si pe buna dreptate, ca doar a fost compusa de John Williams coloana sonora.
As vrea sa-l vad si pe Daniel Henshall nominalizat la best male pentru rolul din Snowtown, pentru ca ar fi pacat sa-l ignore la ce rol a facut.
Christopher Plummer vad ca s-ar putea sa primeasca o nominalizare pentru Beginners si poate o sa si ia oscarul tinand cont ca a fost ignorat de-a lungul carierei.
Inca astept sa bage la cinema la noi Take shelter,Tinker,tailor,soldier,spy,Moneyball,Shame, Hugo si Ides of March desi la cum m-am obisnuit o sa le bage dupa 2-3 saptamani dupa ce are premiera la Bucuresti.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.

Last edited by Kriss_Kringle : 07 Dec 2011 at 20:20.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif