View Single Post
Old 01 Apr 2010, 21:13   #15
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
rc-st,
ai spus niste lucruri interesante si cred eu 100% adevarate fiindca stiu din experienta mea zilnica cum se cheltuie banii publici:fara mila si cu o mare,mare iresponsabilitate!!!!
Faptul ca exista o televiziune publica,nu este un lucru rau,daca fondurile bugetare alocate ar fi cheltuite corect!Dar,cum toate marile averi,cele de zeci de milioane de euro,in Romania postdecembrista s-au facut numai din furaciuni de la stat si prin spolierea bugetului public datorita vanzarii si prestarilor de servicii institutiilor statului de catre niste firme clientelare la niste preturi exorbitante,este de la sine inteles ca televiziunea romana n-avea cum sa scape din ghearele lor.Era si este o vaca buna de muls!
Taxa pe abonamentul radio tv nu este singura de acest gen,ea este inventata doar pentru televiziune!Dar,iti mai pot da si alte exemple:rovigneta,taxa de poluare auto,taxa pe publicitatea alcoolului si tigarilor,sunt inventate tocmai pentru a finanta chipurile " unele necesitati ale societatii".Praf in ochi!!!!!!!!
Asa ca, eu te sfatuiesc sa cauti alti finantatori pentru seriarul tau!(poate-ti vand cei premiati pe la Cannes ponturi)Daca esti convinsa ca asta este vocatia ta iti urez "succesuri"multe si poate scenariile tale vor fi nominalizate la Oscar,mai stii?Ar fi cazul sa ajungem si noi in cetatea filmului odata!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif