Thread: Seriale TV
View Single Post
Old 06 Dec 2002, 11:34   #1
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Seriale TV

Hai sa vorbim putin si de serialele de pe micul ecran.
Dupa cum ati observat, oferta din ultima vreme este destul de saraca. A trecut vremea cind ProTV ne invada cu show-uri unul mai ca lumea ca altul.
Dar si acum sint destule seriale care merita luate in atentie - am sau nu dreptate?

Lider - cred eu - e HBO.
MIND OF THE MARRIED MAN - din pacate s-a terminat prima serie, dar mai ales SIX FEET UNDER - un serial super, produs de Alan Ball, in SUA deja se urmareste seria a treia, noi inca n-am vazut-o decit pe prima. Speram sa revina curind.
Si simbata asta avem primul episod din SEX AND THE CITY.

La ProTV singurul ce - cred eu - merita mentionat e ALIAS, luni seara. Chiar daca unele scene sint cam stupide, serialul are ritm, e bine regizat, montat, etc, si cred ca e singurul din acest moment de la televiziunile romanesti pe care il urmaresc constant.
In rest, WITCHBLADE, SMALLVILLE etc. nu merita mentionate.

TVR a dat lovitura cu CSI - CRIMINALISTII, un show super, cred ca cel mai bun crime-show de pina acum. Din pacate, ora e nepotrivita - vineri seara - cind eu personal, ori sint plecat, ori mai uit la vreun film.

Si Prima are cu ce se mindri: 24 - un serial excelent, alert, original, etc. A fost simbata la 8, din aceasta saptamina l-au mutat la 10, ceea ce e oricum mai bine. Restul ofertelor Prima - de ex: MUTANT X - nu merita mentionate.

Mai ramine Antena 1, la care a fost PARTY OF FIVE, dar din motive neintelese de mine, a fost intrerupt dupa nici un sfert din episoade. Mai e AS IF, seara tirziu, dar nu prea imi place.

Voi ce credeti?
Mi-a scapat ceva?
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif