View Single Post
Old 01 May 2007, 19:30   #9
julesetjimetcatherine
Junior
 
julesetjimetcatherine
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 32
pai uite ca raspund tot eu.. in primul rand au fost destul de putini spectatori si au ramas si mai putini la discutii (aprox. 45/20).. chiar a fost unul din cinecluburile cu cea mai mica frecventa.. explicatii sunt multe: mini-vacanta e una dintre ele.. dar, sa fiu sincer, cred (si stiu pentru ca am primit cateva feedbackuri de la oameni) ca pur si simplu majoritatea il vazusera si nu voiau sa il revada.. in fine..
discutiile au fost destul de ok, dar a fost foarte nasol ca nimeni din public nu considera filmul foarte bun.. au fost pareri vehemente impotriva si altele mai putin radicale.. dar nici un pasionat al filmului.. asa ca totul s-a derulat cumva in gol, fara prea multa viata.. si pe blog au fost foarte putine comentarii.. daca vreti sa le vedeti\, iata linkul: http://cineclub.wordpress.com/
parerea mea, pe scurt:
cred ca filmul e ok, nici prea bun, nici slab.. nu se leaga de la un capat la altul, sunt foarte multe lucruri cusute cu ata alba (adica greu verosimile).. calitatea lui consta in detalii si intr-o privire binevoitoare a acelei perioade.. cred ca e foarte a l'americaine, ceea ce nu imi place.. e destul de impersonal si neimplicat, ceea ce ma face (pe mine ca spectator) sa nu retin prea multe scene din film.. eu l-am revazut acum si tot ce retineam de la prima vizionare a fost o senzatie (destul de placuta, ce-i drept).. sunt foarte multe aspecte care pot fi discutate (cred ca la un film cu scapari se poate discuta mai mult, de altfel iti si vine sa o faci).. oricum, eu nu as mai revedea "cum mi-am petrecut sfarsitul lumii".. mi-au ajuns doua vizionari..
julesetjimetcatherine is offline   Reply With Quote sendpm.gif