View Single Post
Old 16 Dec 2002, 17:33   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Am citit ce s-a scris la celelalte subiecte...nu stiu daca s-a spus mai multe decat:a fost ff fain/ciudat/interesant...
Astfel va spun ce cred eu ca s-a intamplat in film...daca nu l-ati vazut, e de preferat sa nu continuati sa cititi :smile:
Eu cred ca Teddy nu era criminalul. Teddy era doar un politist corupt...atat...
Cred ca "uitucul", nostru s-a schimbat radical...exista 2 persoane in el...sau mai bine spus au existat pe rand. Intai a fost el si viata lui normala...dupa asta insa, dupa accident, un singur lucru il leaga de fosta viata, si anume sotia...si razbunarea. Astfel, atunci cand nu ar mai avea pe cine sa se razbune, nu ar mai avea sens sa traiasca...daca ar fi sa-l ascultam pe Teddy, atunci Leonard a omorat mai multi pana sa-l omoare si pe Teddy...desi m-as intreba atunci de ce are tatuaje pe corp doar pentru partea pe care o vedem noi...
Cred ca Leonard nu mai poate trai fara acest...motiv, si astfel a devenit un criminal...intr-un fel, prin natura si nu prin vointa sa...
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif