Thread: Cetateanul Kane
View Single Post
Old 29 May 2003, 13:33   #18
patch4all
Veteran
 
patch4all
 
Join Date: Jan 2003
Location: by the chance
Posts: 150
Send a message via ICQ to patch4all
Ok, ok, ok, nu vreau sa intervin in mica voastra disputa insa Ambra trebuie sa intelegi ca stim cu totii ca esti un adevarat guru in orice domeniu iti propui (film, teatru, economie, tamplarie etc.), iar ceea ce scrii constituie postulate fara precedent in istoria criticii cinematografice..... But for god's sake please incearca se te abstragi din atmosfera gen pulp fiction care te domina permanent.....Nu ca ar fi neaparat un lucru rau insa ai sa imbatranesti traind sub guvernarea impulsurilor nervoase, iar asta iti va face rau crede-ma. Nu sunt bunic, nu dau sfaturi, este doar o constatare trista :cry:. Stiu ca ai sa imi raspunzi la fel de low ca si lui Amyd insa - asa precum am mai scris-o - la asemenea limbaje se rezuma discutiile aici? Asta este cu adevarat ceea ce poti arata atunci cand cineva te contrazice? Come on man, think 'bout it or stay low.

Cat despre cetateanul Keane si despre discutia initiata de bogie cred ca ar fi inutil sa mai discutam. Perceptia individuala si preferintele nu se prea discuta precum spune o vorba imbecila....insa atunci cand exista pareri pozitive dominante despre exprimarea unui artist, cand exista conventii stiintifice pe tema anumitor opere si creatii, cand gradul ridicat de cultura dintr-un anumit domeniu te determina sa vezi o corespondenta intre modelul ideal si transpunerea sa aproape exacta in cruda realitate, cred ca orice alte comentarii devin futile. Sincer gradul de implicare si cunostiintele acumulate intr-un anume domeniu ne determina sau ne indreptatesc sa calificam o creatie a acestuia. Opiniile proprii desi ne individualizeaza personalitatea nu sunt intotdeauna cele mai exacte....
Este ca si cand ai afirma fara sa fii arhitect ca sagrada familia este inferioara valoric hanului manuc desi nu cred ca este cea mai buna comparatie.....
__________________
Victims! aren't we all? (Lee)
patch4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif