View Single Post
Old 30 Oct 2010, 19:02   #22
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by miercuri:
Pai evident ca facebook nu vrea publicitate negativa. Probabil ca e un sambure de adevar la mijloc, dar cel mai mult ma atrage ideea ca e pana la urma un film despre un fenomen care a schimbat considerabil felul in care sunt percepute relatiile sociale in ultimii ani.
Se pare ca multi l-au comparat cu "All the President's Men", din punct de vedere al raportarii la actualitate.

Mare brinza si cu retelele astea de socializare .Niste pustani se inconjoara cu alti pustani si o ard aiurea .O sa revolutioneze astia lumea la fel cum a revolutionat chatul la vremea lui-99,999999999% pierdere de timp cu tot felul de retarzi.La fel s-a intimplat si atunci cind camerele video au devenit accesibile poporului si toti asteptau sa apara tot felul de capodopere cinematografice .Rezultatul :''Valul digital a venit dar este maroniu '' se plingea un critic de film american.
La fel si valul de reality showuri cu ''oameni obisnuiti'' care de 10 ani de zile se tot screm sa nasca o vedeta veritabila.Rezultatul -0 .Nici macar unul care sa ajunga la unghia mica a unui star ca Elvis (Michael Jackson ,Fred Astaire ,etc.)

Din gunoaie nu poti sa scoti decit gunoaie si desi accesul la arta este democratic selectia este aristocratica (chiar dictatoriala ).
Toti agaricii se cred artisti in loc sa-si rupa circa pe santiere .

Am batut cimpii si cred ca mai bine bagam bucata asta la topicul ''n-am vazut filmul dar aberez ""

Last edited by bremen1980 : 30 Oct 2010 at 19:06.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif