View Single Post
Old 27 Nov 2009, 00:25   #280
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by corinka:
Voi chiar ati uitat de scandalul Ridzi? Nu v-ati saturat de curve (nu de Ridzi e vorba aici, ci de altcineva) in guvern si de ignorante in Parlamentul European?
Pe Anca Boagiu v-o amintiti? O alta ignoranta stearsa promovata de Basescu datorita relatiilor personale (ea a recunoscut ca il cunoastea de cand era mica).
Sigur cä n-am uitat de scandalul Ridzi. Si nici de perdelele lui Udrea. Evident cä mi-o amintesc pe Anca Boagiu - si nu numai pe ea: si pe Videanu, si pe Berceanu...
..La fel de bine cum mi-l amintesc pe Nästase (cu tot pomelnicul lui de furturi si fraude), pe Rodica Stänoiu, care mânuia dosarele la ordinele nasului Bonbonel, pe Hildegarde Puwak, care bägase mâna pân-la cot în fondurile de la U.E., pe Oprisan, pe Sechelariu, pe Mischie, pe Mazäre... ca sä nu mai vorbesc de marii mafioti Mitrea, Hrebenciuc si Cozmâncä... Sau luna crizei 322, când tot parlamentul, sub conducerea de urgentä a lui Väcäroiu si Olteanu, devenise o masinä de votat pe bandä rulantä anularea tuturor reformelor Monicäi Macovei în justitie, färä sä se ascundä mäcar - erau atât de disperati, încât nici nu mai inventau scuze si pretexte, läsau sä se vadä cä de fapt îsi protejau propriul aparat al mega-coruptiei nationale.
...Da, Cori - mi-i amintesc bine pe toti, färä mäcar sä fie nevoie sä caut ozeneuri prin clipuri vechi din 2004...
Mä bucur cä unii sunt atât de candizi încât vor înapoi toatä fecalocratia asta - mä bucur nu pentru mine, nici pentru tarä, ci pentru ei: înseamnä cä au sansa unei fericiri perpetue.
Dar sper ca votul meu sä contribuie la o stare (de fericire sau nefericire) REALA, nu automincinoasä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif