View Single Post
Old 13 Mar 2007, 20:02   #32
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Originally Posted by Carmine Galante:
Nu stiu, dar deschideti topicuri care deja mai exista in cateva variante pe aceeasi tema, ceea ma face sa presupun ca nu dati deloc search si nici nu cititi decat prima pagina a unei sectiuni, care are in general peste 20/ 30 de pagini pe putin.

sunt de acord cu tine sa nu populam degeaba forumul cu acelasi subiect, dar, pe de alta parte, de unde sa stim dupa ce cuvant sa cautam ca sa nimerim unde trebuie? in cazul de fata, am vazut ca celelalte subiecte cu continut identic, exemplificate de Leonard(si readuse in atentie) se numesc "Filme la puterea n" si "Ultimul film revazut"...deci de unde sa stiu eu ce sa pun in search(mai ales daca nu am fost pe forum de la inceputul vietii lui), "la puterea", "filme", "n", ultimul film", "revazut"??
eu am patit asa cu mai multe subiecte,la care aproape ca banuiam titlul, dar daca dadeam search, nimeream total altundeva sau afisajele ma duceau la o alta discutie care continea, si ea, acelasi cuvant.
poate ca imi scapa mie ceva din acest "how to do"..

filmele care mi-au placut le revad, de la a5a oara in sus, numai daca imprejurarile sunt favorabile, adica se da la tv si nu ma pot abtine sa nu ma mai uit la anumite faze, sunt la cineva si merge filmul respectiv, etc, etc. mi s-a intamplat cu Blow up, Todo sobre mi madre, Moarte la Venetia, In the mood for love, Oglinda, Love story, Bleu(din trilogia lui Kieslowski), Damage, Frankie si Johnny(cu pacino, nu ala cu elvis), O vara de neuitat, Yanks, Breakfast at Tiffany..si ar mai fi, dar astea mi-au venit

@ Piotr Buendia
The Seven Seal al lui Bergman e consacrat cu denumirea de A saptea pecete
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif