View Single Post
Old 11 Oct 2014, 19:46   #5
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Cred ca asa cum se intampla de obicei, trecutul pare in culori mult mai roze decat era de fapt. Era mai multa lume ca acum? Da. Citeai de pe forum cat citeai pentru bac ? Nici vorba.

In rest, ani de zile a fost unul in cele mai toxice forumuri pe care le-am vazut vreodata, un crash continuu de egouri si o revarsare de frustrari. Evident ca atunci cand a aparut Facebookul egourile alea marete au gasit platforma ideala: sa se vada doar numele lor pe frontispiciul paginii si sa aiba control sa taie si sa spanzure. Macar unii erau oameni care aveau o anume anvergura intelectuala, chiar daca se comportau ca niste copii, dar pe langa erau si o gramada de gura casca care bateau campii degeaba si uneori o faceau foarte pe larg si/sau agresiv. Din aceeasi categorie care mai tarziu, cand se organiza un turneu, erau primii care se bagau sa impuna filme, pentru ca apoi sa nu contribuie cu mai nimic in turneul efectiv.

Sigur, au fost si useri cumsecade (putini) si au fost si discutii de valoare (destule), dar eu nu am prea mari nostalgii fata de vremurile alea. In the end you reap what you sow.

P.S.
Era sa uit: forumul e inca aici. Cine e interesat cu adevarat scrie inca, restul sunt povesti.

Last edited by Twinsen : 11 Oct 2014 at 19:49.
  Reply With Quote sendpm.gif