View Single Post
Old 07 Mar 2006, 14:25   #88
anouk
Junior
 
anouk
 
Join Date: Jun 2005
Location: right here
Posts: 57
Send a message via AIM to anouk Send a message via MSN to anouk Send a message via Yahoo to anouk
am vazut filmul cu vreo doua zile inainte de oscars, eram curioasa de marele favorit (n-a fost sa fie cel mai bun film, da' merge si cel mai bun regizor) si... nimic, n-am ramas cu gura cascata, n-am lacrimat in batista, (evident) nu m-am inscris in vreun fan club ... auzisem atatea chestii despre film, atatea asteptari, era putin previzibil faptul ca nu m-a dat pe spate (cu toate ca all in all a fost un film frumos)... concret, cuplul ledger - gylenhaal putin fortat, nu prea a functionat "chemistry"-ul cu toate ca s-au straduit, peisaje frumoase, doar ca nu foarte impresionante, imaginea muntelui salbatic a avut asupra mea impactul unei vederi din Sinaia, o poveste solida, fara kitsch sentimental tip Titanic sau manipulare sentimentala tip Million Dollar Baby, insa lipsit de aceste doua caracteristici ale dramei mainstream, story-ul devine oarecum banal... poate ca am exagerat putin, la urma urmei e un film bun, mi-a facut placere sa-l vad si pana la sfarsit nu am ramas neimpresionata, doar ca intr-o saptamana o sa-l uit :happy:
__________________
Although I'd like to join the crowd in their enthusiastic cloud, try as I may, it doesn't last.
anouk is offline   Reply With Quote sendpm.gif