View Single Post
Old 02 Mar 2010, 11:50   #19
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
(Paranteza: tot n-am putut sa inteleg pasiunea asta a voastra de a va exterioriza in scris pe forum viata reala, m-am gandit mult in ultimul timp la dependenta asta de Internet si forum de care sper ca am scapat si eu unul nu prea o inteleg..adica ii inteleg pe cei care posteaza 1-2 ani pe aici sau cine scrie si ia bani pt asta dar ceilalti?? Subiectul nu e de cacat, poate fi ceva f interesant la o bere cu prietenii, ori dupa ceva alcool devine si amuzant.)

Te trezesti greu pt ca te culci tarziu.
Iar dk adormi greu ori ai insomnii, se cauzeaza lipsei oboselii fizice. Oboseala psihica duce la insomnii. Eu cand scriam inainte de somn, ziua urmatoare era f oribila sub multe aspecte, adica asta ma obosea teribil a doua zi. Efortul intelectual mai ales spre seara conduce la dimineti dintr-astea de cacat.
Iar daca mai ai si probleme cu partenerul si la job din cauza asta, e naspa. De obicei cand ceva merge rau, va degenera in si mai rau dk nu iei masuri radicale. Nu mai cauta scuze in copilarie cum te trezea mama inainte de scoala..e strict o problema actuala, din prezent.
Nu cred ca are legatura cu "amanarea" soneriei din 5 in 5 minute. Oricum, 5 minute e prea putin, nu apuci sa te odihnesti, lasa macar 15-30 de minute, in intervalele astea mai poti lua o gura de odihna si ai mai multa forta sa te trezesti apoi.
E posibil sa nu te odihnesti noaptea suficient, incearca un pat dublu cam in genu astuia:
http://img.condo.ro/images/article_p.../176_11_79.jpg
Altceva ce sa mai scriu? Remediul nu e pe net.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif