Thread: Cannes 2014
View Single Post
Old 22 May 2014, 13:43   #12
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Sincer, nu ma astepam la o asa primire a filmulului lui Godard, intuiam ca va desparti opiniile juriului precum Moise Marea Rosie, dar m-am inselat si ma bucur (chiar acu vazui pe Micropsia ca are o medie de 9,19 din 21 de voturi, ma indoiesc ca-s toti retardati/snobi/idioti etc.) Acum, ca va castiga sau nu, putin imi pasa, intrucat mi se pare absurd, asta ca sa fiu delicat, sa te mainifesti impotriva unui film ori sa ai a priori un favorit, fara sa fi vazut that goddamn movie. Asta-mi aminteste de cei care au marsat la campania de promovare a Pozitiei copilului, Sustine Romania la Berlin sau un cacat dintr-asta, asa..dintr-un patriotism talamb.

O alta chestie pe care nu o inteleg (nu-i bai, eu nu inteleg multe ) e asta cu sfaturile de pensionare, de agatare a ghetelor in cui, din partea unora care nu au cunoscut niciodata pasiunea, in cele mai multe cazuri, pe care oamenii astia o au pt domeniile in care opereaza (fie ca-i cinema, sport or whatever). It's not your goddamn business!

Anyway, eu sunt tare curios de filmul lui Alonso, dinainte de a incepe festivalul. Cel putin, posterul e frumos tare

omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif