Thread: Prometheus
View Single Post
Old 15 Jun 2012, 14:45   #28
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
In primul rand vorbeam cu Liviu si nu cu tine... Te-ai bagat in discutie sa te dai armasar si nu prea ti-a iesit tinand cont ca tot postul ala al tau nu zice nimic... Ia baga nitel de atentie aici...

Sincer, am vrut sa ma opresc din citit cand am vazut treaba asta...
Originally Posted by Redy:
Prietene
dar am zis sa rabd. Pe urma, am dat de chestia asta tipica...
Originally Posted by Redy:
insa incearca sa gandesti cu capul tau in primul rand
funny exprimare. Cu toate astea, am sa-ti spun in exclusivitate ca pot sa fac si treaba asta.
Originally Posted by Redy:
Deci ia niste pastile de Chillax
n-am nevoie si oricum nu exista. puteai sa-mi recomanzi un B6 daca erai baiat destept.
Originally Posted by Redy:
gandeste-te la ce vrei sa spui
m-am gandit.
Originally Posted by Redy:
asigura-te ca ce citesti nu e o prostie pe forumurile alea
m-am asigurat.
Originally Posted by Redy:
sa ne-o prezinti, noua prostilor aici.
nu vorbi la plural. nu te insulta singur pentru ca momentan nu te-a insultat nimeni.
Originally Posted by Redy:
Sunt convins ca pot sa dau de pereti cu ea oricand la orice ora
Sunt terifiat.
Originally Posted by Redy:
pentru ca spre deosebire de tine, eu m-am gandit la film si nu am citit despre ce vroia sa fie filmul, lucru care iti sugerez sa il faci si tu.
M-am gandit destul la film. Nu trebuie sa-mi porti grija.
Originally Posted by Redy:
Cred ca majoritatea recenziilor pozitive de peste ocean sunt pentru ca au trebuit sa le faca cat mai repede si criticii au facut pe ei de frica ca poate "nu au inteles" ei care e smecheria si decat sa para niste simpletoni au decis sa nu scrie mai deloc despre scenariu imbecil
hahaha. Tipic. Cand pierde Romania e blat, cand te prinde controlorul e vina lui, cand te prinde radarul e vina radarului, cand aia de-afara fac ceva o fac din prostie iar noi ca Romani observam lucrul asta si nu ezitam sa aratam cu degetul ca sa demonstram cat de priceputi suntem. De aia suntem 0 la toate capitolele.
Originally Posted by Redy:
Ia vezi ce au zis criticii de Kingdom of Heaven, si filmul ala arata extraordinar, muzica este extraordinara.
"Prietene"... cred ca-mi permit nu? Kingdom of Heaven Theatrical Release este slabut. De aceea a si primit criticile pe care le-a primit. De-aia Ebert l-a demontat in prima faza si de-abia dupa ce a vizionat Director's Cut si-a schimbat parerea... Of of...
Originally Posted by Redy:
Prometheus nici nu se aproprie de Kingdom of Heaven in ceea ce priveste, costume, imagine, muzica, sunet.
Am zis eu ca se aproprie? Si in lista mea KoH DC este cu mult peste Prometheus. Inca o chestie irelevanta pe care ai spus-o intr-un post de 2 pagini. Oricum, faptul ca ai ajuns sa compari un epic istoric cu un science-fiction ma face sa-mi pun semne de intrebare...

Costume? Really tata really? Sunet? Daca sunetul in Prometheus a fost atat de "mediocru" ar trebui sa te lasi de analizat filme. Daca Prometheus a excelat la un lucru acela este sigur partea tehnica. Imagine? Pentru un science-fiction Prometheus arata incredibil de bine. Unul din cele mai frumoase filme de urmarit pe marele ecran. KoH arata si el foarte bine... dar sunt diferite genuri tata si ambele filme arata extraordinar. De ce sa le compari?
Originally Posted by Redy:
ei in sinea lor stiu ca filmul este unul extrem de prost care nu impresioneaza prin mai nimic.
Haha. Aceeasi greseala tipic romaneasca. Stim noi ce gandeste unul si altul.
M-ai amuzat teribil cu postul asta de 2 pagini care nu spune nimic. Iti mai dau o sansa sa-ti iei revansa.

Prefer sa-mi vorbesti despre film... si nu despre fantasmele tale.

Last edited by rifa : 15 Jun 2012 at 15:24.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif