View Single Post
Old 11 Jul 2017, 12:36   #8
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
sa incep de la coada:
1. n-am motive de suparare. asta-i un joc, nu-i un concurs cu premii.
apoi:
2. nu am avut intentia de a-l delega pe alali sa noteze aici. m-am referit doar, la faptul ca, el are un stil aparte de a nota, este chiar fan inrait al zecimalelor, dar in cazul filmelor. nu am idee daca ar nota si pozele de-aici cu aceeasi frenezie, trebuie sa-l intrebam...
3.Twinsen are toate drepturile sa stearga orice considera ca incalca regulile, in calitate de moderator al Cafenelei. intr-un fel, l-am lasat pe el sa aleaga intre citat si miere, asa ca...distractie. daca nu doreste sa-mi faca pe plac, nu-i bai, nu ma supar.
4. de cele mai multe ori, regulile unui joc pot fi incalcate, mai ales daca nu-i vorba de vreo miza. adica, pot sugera aceluia care ar dori sa intre in joc dupa mine, sa acorde note ambelor poze. nu cred ca s-ar schimba prea mult din ideea jocului, nu-i vorba de vreo alegere intre viata si moarte...
5.cred, dar asta-i doar parerea mea, ca mai interesanta decat nota, este alegerea expresiei vizuale vizavi de cuvantul propus, fiindca aceea surprinde, te face curios si te tenteaza sa intri in acest joc, chiar daca are o mare doza de infantilism. el poate deveni chiar foarte interesant, datorita unor asocieri dragute si subtile.
6. m-am oprit la 5.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif