View Single Post
Old 21 Feb 2006, 18:02   #16
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by cherryblossom:
hehe, herbert, stii ca ai umor? pai de ce m-as razgindi, daca nu gust genul soap opera? treaba ta daca tie-ti place... si cind mai aud si chestii de genul 'numai cei care au iubit cu adevarat', 'acest film este despre iubirea pura' bla bla bla.. these make me puke :sick:.. daca asta e iubirea pura la voi... no comment (nu zic ca eu as stii ce e aia)!
da, stiu ca am un umor mai special unii nici nu-l observa, dar mie imi convine...
n-am afirmat ca-mi place... nu m-am topit de emotie si n-am preluat refrenul "iubirii pure" (exista asa ceva?). filmul e doar bine facut si, cred, bine jucat... n-am pus sub lupa autenticitatea sau neautenticitatea relatiei celor doi "mozolitori"... Ang Lee mi-a spus o poveste, una din multele posibile, pe care am reperat-o in peisajul cinematografic 2005. atat. ca va lua Oscarul (cred ca il va lua), ca-l discuta tzopi si tzoape transfigurati de emotie sau oripilati de "insulta adusa bunului-simt si normalitatii gaurilor..." - nu mai e treaba mea... e mai curand o problema a mediului in care traim si a creierului nostru mic, desfundat sau incuiat...
dsp iubirea mea nu-ti vorbesc, ca ma coplesesc emotiile si ma ravasesc amintirile
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif