Thread: Seriale TV
View Single Post
Old 17 Oct 2017, 20:54   #871
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
victor_homescu, multumesc - multe din lista ta le-am vazut dar de altele nici macar nu am auzit pina acum.

Agatha Christie's Marple - de mult nu m-am gindit la asa ceva

Downton Abbey - The Complete Collection - cu adevarat pe placul meu, desi ultimele sezoane n-au fost la fel de bune ca inceputul

Sherlock - The Abominable Bride - s-a cam prostit si Sherlock - nu stiu ce i-a mai ramas, nici nu l-am vazut pe ultimul

The Sopranos - Series 6 Part 1 - asta e o lacuna, dar nu stiu de unde sa-l incep, n-am acum rabdare de povesti cu godfathers - daca e asemanator, nici macar nu stiu

Twin Peaks - Definitive Gold Box Edition
de DAVID LYNCH, MARK FROST - alt serial care pare atractiv, cel nou, si totusi nu i-am dat atentie, inca

24 - Season 1-8 and Redemption - nu stiu nimic de el


Urzeala Tronurilor Sezonul 6 / Game of Thrones Season 6 - am vazut doar primele 5 sezoane, deja ma plictiseste. Si n-am citit decit prima carte, prea multe personaje

Blacklist - Sezonul 1 / Blacklist - Season 1 - 6 DVD Box Set - abia a inceput sezonul 5 - imi place James Spader, serialul devine repetitiv si plictisitor

Detectivii din Louisiana - banuiesc ca e True Detectives - primul sezon a fost foarte bun si al doilea bunicel

Culisele puterii - bun la inceput, apoi nu l-am mai urmarit

John Adams - pare interesant dar nu prea am rabdare de seriale istorice

Masters of Sex - prima data cind aud de el, pare interesant

Dinastia Tudorilor

Imperiul din Atlantic City - care e titlul in engleza?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif