Thread: LA MULTI ANI!
View Single Post
Old 01 Jun 2017, 17:45   #840
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by Twinsen:
E frumos ceea ce scrii, chiar daca iti urezi singura "La Multi Ani!" si nici macar nu e ziua ta. Uite, ca sa nu fiu rau, ii urez si eu acelasi lucru... copilului din tine. Ufff, nici asta nu suna bine. Mai bine tac...

Originally Posted by alali:
mai copii, mai; Terminati, ca luati na-na la fundulet!


E mai bine asa Twinsen?

Devenim bosorogi libidinosi deja... Ce vrea sa insemne oare asta Twins?

Copil: I'm so sad! Where are my congratulations?
Cretzulynne: Yeah, I'm , too.

Tocmai m-am intors de la o petrecere frumoasa Si ce gasesc aici ? Doi copii ce nu au inteles ce se intampla, de fapt, aici si alti cativa copii invizibili ce nu s-au catadicsit sa-si scrie urarile.
Asupra cui sa-mi dezlantui furia de Medusa ?

N-ati priceput voi oare ca azi am omagiat copiii, Copiii si Viata ?! 1 iunie este o zi in care nu ai voie sa-ti cobori colturile gurii! Se accepta doar zambetele cat mai concave! Maine aveti voie sa le faceti convexe.

T, multumesc frumos pentru apreicerile tale si pentru ca esti singurul care a dorit sa-mi faca pe plac. Insa, de unde stii ca n-ar fi ziua mea astazi ? Esti de la SRI ? Azi a fost ziua Copilului, deci a tuturor copiilor Terrei. Iar a mea, este oricum peste cateva zile. Asadar, ultima luna a primei jumatati a anului (imi)ne apartine! Fiecare zi din ea e o sarbatoare!

Mai copii-bosorogi, voi sunteti vocile Copiiilor din voi! V-ar trebui o bataita ca sa spuneti un "multumesc" cand cineva va ureaza ceva de bine. Invidiosilor!
Sau, poate trebuie sa va programati la un consult oftalmologic, fiindca ati ignorat urarea asta
Originally Posted by Cretzulynne:
La multi ani si voua, celorlalti Copii, si noua, copiilor mari!

Lumea-n unicitatea mareata a Universului
E ca un copil lasat singur acasa
Vorbind la scara microcosmica si microcorpusculara...
(Conceptie, cls. a X-a)

Ca sa va arat ca supararile nu se lipesc de mine, o sa-i imprumut abilitatea lui Luffy (din One Piece) sau a Dl. Fantastic (din Fantastic Four) si va iau pe toti intr-o imbratisare de grup!
Si sa va fie invatare de minte!

Am plecat. Ma bag la film.
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif