Thread: 300
View Single Post
Old 21 Dec 2007, 18:05   #193
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Originally Posted by alexinho:
1) e un forum. topicul nu era closed
si ce daca? daca te uitai in urma puteai vedea alti pusti sau nu care au zis exact acelasi lucru...deci...de ce sa te repeti? Ca sa te bagi in seama? Ca sa fi bagat in seama?

2) sa innebunesc ce amuzant ai fost.. cu matur si alea :lol: . Sincer, te rog frumos sa ma ierti, sa imi accepti umilele mele scuze pt ca am pritenit care se afla in perioada adolescentei poate pt ca ma aflu si eu in perioada aia. :lol:
eu ma refeream la "indobitocire" nu la "maturitate", la "efectul de turma" dar ms mult acum am descoperit ca sunt mai matur.
Tu stii ce ai scris aici?
Ca eu nu cred ca stii. Eu nu stiu. Pritenitii aia a tai se comporta de varsta lor, tu nu o faci doar ca sa te crezi mai superior fata de ei...lasa ca stim cu totii asta.


3) stiam de benzile desenate si am vazut cateva cu 300 asa ca nu iti face griji ca vorbesc in necunostinta de cauza.
Dar stiai ca batalia de la termopile chiar a existat :shock:
Putin imi pasa daca stiai de comic book...Eu te-am intrebat daca l-ai citit/vazut...
Cat despre evenimentele reale ia si citeste Trivia de pe imdb la "300"...ai sa fi surprins...


4) da mi-a placut filmuuu.. nam cuvinte a fost superb.. recunosc ma uit la el in fiecare zi.. cel mai interesant mi se pare inceputu ala cu warners bros.
Pai stim ca ti-a placut...faza cu "ironia" e fumata.

5) minusuri estetice. :lol: mdea... nam ce zice.. chiar asa ce conteaza regia, actorii, scenariul cu ce mai ramane filmul poate publicitatea.
CE?

Un regizor bun ar fi putut face un film extraordinar, subiectul 300 de spartani impotriva a unui milion de persani, e un subiect fantastic se putea face un film cu mult, mult mai bun decat filmul in care doar reclama si cliseele il compun
Filmul e un spectacol audio-vizual de inalta calitate...pentru publicul care nu e insetat intotdeauna de cele mai destepte si cele mai bine gandite filme din istorie...eu chiar zic daca te uiti la toate filmele inteligente/artsy-farsty compun toate un an din viata ta, non-stop si nu zic ca toate sunt bune de ceva. Eu zic ca nu trebuie sa-mi deranjez intotdeauna neuronii gandidu-ma la actiunea filmului si la intelesurile ascunse din spatele scenariului sau la simbolurilor folosite de regizor...pur si simplu.

Filmul asta e perfect pentru exact ce vrea sa fie si pentru ce a fost facut.
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif