View Single Post
Old 10 Sep 2011, 19:10   #15
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Federico:
"the kingdom" l-ai vazut? ala a lu' lars? si nu ti-a placut? eu auzisem ca-i printre cele mai tari chestii ale sale.

L-am vazut eu. E bizar si interesant, destul de atipic, doar ca nu-i terminat din pacate si te lasa cu buza umflata chiar cand ar trebui sa inceapa finalul.

Eu am vazut o varianta de 3 ore la Fanny and Alexander. Exista si o varianta netaiata, de 5 ore?

Interesant ca ati zis de La Belle Noiseuse, tocmai l-am terminat

Originally Posted by crin3l:
As avea mult de recuperat, dar mai astept sa mai cresc pentru a intelege cu adevarat aceste capodopere (ma refer la filmele regizorilor enumerati)

Le vei putea revedea si mai tarziu daca e nevoie si cred ca de multe ori e recomandat, chiar daca le-ai inteles. Nu e neaparat ceva de inteles, de cele mai multe ori as zice ca e de vizionat cu o minte deschisa in caz ca nu prea ai vazut filme de genul lor si esti mai obisnuit cu ce se face la Hollywood.

Legat de tema topicului, as vrea sa vad, si tot aman de ceva timp, L'Eclisse si La Notte de la Antonioni, Nuvecento, Last Tango in Paris si The Last Emperor ale lui Bertolucci si multe altele de la regizori italieni sau francezi foarte apreciati. De la Tarr am inceput Satantango recent si trebuie sa-l termin.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif