Thread: Trailere
View Single Post
Old 13 Oct 2008, 02:38   #40
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Am vazut cateva...e ok sa spun asta ? :oops:

Doar ca Hellboy-ul e al lui Del Toro,nu Rodriguez .
Al doilea mi s-a parut aproximativ la nivelul primului
si cel mai important: it entertained me. Da,stiu,
cam prea multe povesti de dragoste,storyline-ul mai putin dezvoltat.
Insa costume frumoase, scene de lupta bine realizate, dialoguri amuzante, toate acestea combinate armonios cu CGI-ul.
Chiar mi-a placut.

Chaotic Ana,The Duchess si Midnight Meat Train urmeaza sa le vad, primul mi-a fost recomandat.

Max Payne - Am alergie la filmele facute dupa jocuri video,
mai ales ca Max Payne e unul dintre preferatele mele.
Are un storyline numai bun pt a fi transpus pe marile ecrane, insa Hollywoodul are obiceiul de a le "buli"(vezi Tomb Raider si Hitman, complet in neconcordanta cu povestea din joc).
Nu-mi amintesc sa fi vazut un film dupa un joc, care sa-mi placa.
In plus vocea lui Marky Mark mi se pare total nepotrivita si cum nu e constant (intr-un film e bun, in altul nu), I'm not sure about this.

The House Bunny - skip

My Mom's New Boyfriend - meh,kinda not-that-funny si jocul actoricesc cam fortat.

Eagle Eye - se vrea a fi pretentios, dar m-a lasat rece.
Shia nici acum nu ma convinge, I don't like this guy.
De apreciat totusi faptul ca nu transforma filmul intr-o dulcegareala romantica cu hugs and kisses and sex and etc.

Cat despre Burn After Reading,
puteam sa il vad pana acum, dar in italiana, deci mai am de asteptat.
Sper doar sa nu ajung sa il vad prima oara la cinema, pentru ca cel de aici e execrabil si incredibil de in urma...ca sa va faceti o idee,
The Dark Knight INCA nu a rulat la noi. E un film din categoria
"I so hope it won't suck". De la Coens ai pretentii si in cazul in care esueaza, e cu mult mai rau decat esecul unui film de la care nu te asteptai la mare lucru.

Apropo, What Just Happened:
http://www.rottentomatoes.com/dor/objects/
873049/what_just_happened/videos/what_just_trlr1_080408.html

S-ar putea sa iasa ceva, cu armata asta de actori de prima clasa. Desi cunosc cazuri cand...
Dar mai bine sa fim optimisti . Anyway it's nice to see De Niro literally kicking Willis's butt.

Si W., genul de film facut ca o manusa pt Oliver Stone. Din trailer, Josh Brolin mi se pare foarte convingator, probabil o sa il vad, desi subiectul despre "tufis" nu ma atrage prea mult.

http://www.rottentomatoes.com/dor/objects/
14229927/10009470-bush/videos/w_trlr_2ex_100608.html
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif