Thread: Spider-Man 3
View Single Post
Old 05 Jul 2007, 19:59   #29
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
8/10. Imi pare rau, sunt fan...imi pare rau Spidey, dar daca era filmul mut, era mai bun. Imi pare rau ca au incercat sa puna atatea intrigi cand putea face Raimi din ele inca 3 filme...dar ce-i drept, un film de actiune de o ora jumate e lame. Doua ore si 20 de minute sunt cat de cat suportabile, dar poti sa te incurci in diferitele chestii care se petrec in film, sunt derutante, nu mai stii ce s-a intamplat cu 2 scene inainte pentru ca ce s-a intamplat cu o scena in urma iti ramane pe creier. Cat despre efectele speciale, care fac filmul asta mai mult decat in oricare altul, sunt colosale, monumentale si flawless. Raimi se pricepe la astea, dar nu si la scris, care, impreuna cu fratesu au fost un episod demn de telenovela, cu replici idioate, cliseeistice, standard si siropoase. A vrut nenea asta sa impace prea multi si a reusit sa nu mai impace pe nimeni. Tobey Maguier nu ar putea convinge pe nimeni ca se transforma intr-un tip super cool, nici chiar daca isi schimba frizura, intr-una de tip emo. NU as numi filmul asta o dezamagire...doar o zacusca with killer special effects...si exact asta am cautat, numai la replici nu m-am asteptat...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif