View Single Post
Old 04 Mar 2010, 16:16   #49
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Depp danseaza AGAIN? No way ! Tre' sa fie o experienta traumatizanta pentru el, Helena vorbea despre asta intr-un interviu, ca e singurul lucru la care nu exceleaza. Si culmea - danseaza in Sweeney Todd, in Public Enemies, in The Imaginarium of Doctor Parnassus, in The Rum Diary si acum si in Alice. The Mad Hatter is supposed to be...mad, e un personaj care cere o doza ridicata de excentricitate, asa ca Depp isi permite sa fie un pic goofy. Eu de abia astept sa il vad sambata, pretentia mea e ca Burton sa le fi dat o inima personajelor - nu doar sa ti le arunce in fata, sa te faca sa iti pese de soarta lor. Oh da si fara love story intre Alice si The Mad Hatter. Depp a spus ca relatia lor e de brother-sister si l-am crezut pe cuvant. Nu am vazut prea multe versiuni AiW si cele pe care le-am vazut nu m-au dat pe spate, asa ca o revigorare e binevenita, nu ma deranjeaza asta deloc si cu atat mai putin faptul ca au decis sa duca povestea mai departe. Cum e 'the smoking caterpillar' ? Cum e scorul lui Elfman? Tot sper la un Oscar pentru el. Nu pot comenta prestatiile in momentul de fata,nici povestea, insa ce pot afirma cu siguranta e ca voice casting-ul e PERFECT!
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 04 Mar 2010 at 16:35.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif