View Single Post
Old 21 Aug 2014, 23:37   #210
AsterX
Novice
 
AsterX
 
Join Date: May 2013
Posts: 10
stie cineva?

caut demult un film frantuzesc de prin anii '75...era vb de un copil care suferea de o maladie si in contact cu aerul sau mediul exterior ar fi putut muri. era tinut intr-o camera izolata la un spital. tatal si mama lui nu-mi amintesc din ce motiv erau pe cale de a se desparti.cand il vizitau acestia introduceau mainile in niste manusi de cauciuc ca sa-l poata imbratisa.baietelul avea vreo 5 anisori.la un moment dat cu ajutorul unei sarme sau andrele reuseste sa atinga butonul care deschidea paravanul de la locul prin care i se introducea mancarea de catre surorile medicale si evadeaza din spital. iese afara in oras unde inecepuse sa ninga. copilul se joaca fericit in timp ce fulgii de zapada cad.in final acesta moare deoarece avea ceva probleme cu imunitatea.mi-amintesc doar ca parintii sai s-au reintalnit atunci tatal tinandu-l mort in brate.pe o banca in parc. mi se pare ca murise in bratele sau.mai mi-amintesc ca in final s-a folosit melodia lui Joe Dassin L'ete indian care a fost lansata in '75 sau Et si tu n'exitai pas. una din astea sigur.se auzea melodia fulgii cadeau si tatal isi tinea copilul mort in brate alaturi de mama copilului.e sfasietor acest film!
daca stie cineva cum se numeste?va multumesc anticipat!
AsterX is offline   Reply With Quote sendpm.gif