View Single Post
Old 09 May 2012, 13:15   #16
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
[quote=Lady_Skar]
Quote:

Going by that logic si supermodelele trebuie sa aiba super-puteri nu? ))

Ha ha,de ce deviezi de la subiect?Daca ne referim strict la semnificatia supereroului atunci cei 2 nu se califica dar daca o luam ceva mai relaxat si aici ma refer la dedicatia pe care o au si faptul ca-si pun viata in pericol fara sa ceara nimic in schimb,da,se pot clasifica drept supereroi.
Depinde felul in care interpretezi totul.


Quote:
My only point is that Batman nu era vreun luzer pana sa se apuce Christopher Nolan de seria asta. Chestiile filosofico-dramatice pe care le exploreaza TDK erau deja in benzile desenate. Nolan sau Goyer nu au scos ei din burta faza cu "what happens when an unstoppable force meets an immovable object" si asa mai departe. That shit was already part of the character's history for decades. Doar ca nu am vazut-o noi pana acum in filme properly explored.

Temele normal ca erau dinainte sa se apuce de filme Nolan,dar omul a adus schimbari si a ridicat stacheta pentru restul filmelor de genul respectiv.Nu degeaba toti cand vor sa faca un film bazat pe benzi desenate au ca punct de reper TDK.
Anumite lucruri functioneaza in comics pentru ca acolo nu sunt prea multe reguli,poti sa inventezi ce te duce capul si trece testul de credibilitate dar pe ecran e alta treaba,trebuie explicate unele lucruri,arme,costume sa fie practice si sa functioneze intr-o oarecare armonie cu mediul inconjurator.Tocmai de asta zic ca a reinventat personajul pentru ca l-a facut practic pentru marele ecran!

Eu propun sa facem un topic numai pentru comics pentru ca am cam deviat de la subiectul principal aici.Aveam de gand sa fac un asemenea topic de mai demult dar nu eram sigur ca o sa il frecventeze cineva.Daca sunteti si voi doua de acord putem sa discutam acolo,sa recomandam anumite comics,graphic novels etc.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.

Last edited by Kriss_Kringle : 09 May 2012 at 13:23.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif