View Single Post
Old 21 Sep 2011, 02:30   #763
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Pepper, daca nu mai scriu pe-aici e clar ca era periculos - mi-a placut intotdeauna replica "we will never know until the autopsy" bineinteles personajul fiind inca in viata.

Doll, am vazut chestii mult mai inspaimintatoare, doar ca insectele iti creaza o stare de nervozitate.

Doi ani la rind a vrut sa-si faca cuib o viespe pe linga casa mea (doar n-o fi fost aceeasi ), in pamint, si de fiecare data am vazut-o exact cind sapa si i-am deturnat planurile. Daca n-ati vazut o regina de viespe, pierdere mare, are niste culori superbe, marime dubla fata de viespile obisnuite, aripi mari, desi poate era alta insecta, am cautat poze si n-am gasit nimic. Nici mie nu mi-a stat gindul la facut poze atunci, daca ma ataca, sigur era periculoasa.

Cristina, nu, nu cred ca-l voi ataca cu Raid, pina la urma el isi urmeaza calea naturala. De vreo 2 ori i-a stricat ploaia, vintul pinza si a refacut-o tot acolo, ii place locul Parca intr-o povestire de-a lui Preda era un paianjen care a inebunit si s-a incilcit in propria pinza pentru ca omul ii strica in fiecare zi pinza.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif