Thread: "Inception"
View Single Post
Old 20 Dec 2010, 19:36   #397
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by marius_em:
Eu mai mult am criticat Inception, dar i-am dat 8, ca mi-a placut. Depinde de referintele fiecaruia, daca vezi mai multe filme, ai cultura cinematografica mai dezvoltata, esti mai pretentios.

Hmm deppinde, la un moment dat renunti la a mai fi pretentios, realizand ca in ritmul asta prea putine filme vor fi la inaltime. Cu cat ai asteptari mai mari, cu atat si dezamagirile vor fi mai mari in cele mai multe cazuri. Eu nu ma laud cu o cultura cinematografica dezvoltata, mai e cale lunga pana acolo, as spune mai degraba ca e una... decenta at most si totusi incerc sa nu privesc filmele cu un ochi cat mai critic, ci mai degraba I allow them to entertain me. Asa si lui Inception ii pot gasi multe, cum si Marius s-a intrebat cum de acea masinarie care-i trimitea in lumea viselor se putea "teleporta" in toate nivelele. Eu ma intreb de exemplu cum de nu au fost in stare sa conceapa niste veste antiglont . Si totusi luat ca un intreg, mi-a placut.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif