Thread: Trailere
View Single Post
Old 08 Sep 2008, 11:48   #16
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Faenor,multzam de info.
Trailere- le ...majoritatea sunt proaste: pt ca te fac sa te astepti de la un film mai mult ,de multe ori ,trailerul e mai bun ca filmul,desi au fost si exceptii, filme interesante care aveau trailere de doi bani.
Si in plus,urasc sa citesc informatii sau critici,sau sa vad imagini despre un film inainte de vizionare,se strica tot suspence-ul,ca si cum ai citi sfarsitul unei carti bune inainte sa o incepi.
Dar asta e epoca NET-ului si cu atatea filme,e necesar sa aflam cand apar,ce surprize d p d v al distributiei ,regiei exista,si cam atat.
Eu astept" The curious case of Benjamin Button" si " Cirque du freak" dar nu vreau sa citesc nimic despre ele,desi am vazut ceva din Benjamin,am vazut-o si pe Shiloh cu Brad pe canapea cu balonul..Asta e modalitatea aleasa in zilele nostre sa promovezi un film,prea multa transparenta,filmul a ajuns ca o dama care face trotuarul si se imbraca asa..cat mai dezbracat si putin incitant.
Sa zicem mersi ca inca nu ne-a disparut interesul,in Occident ,SUA sunt sictiriti toti,asta se intampla cand ai acces la prea multe info si filme,intervine suprasaturatia,confuzia,plictisul.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif