Thread: Oscars 2011
View Single Post
Old 28 Feb 2011, 11:30   #280
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Originally Posted by Liviu-:
Nu inteleg ce atata nemultumire fata de True Grit. Singurele Oscar-uri la care ar fi avut sanse erau de cinematografie si scenografie, dar pana si alea erau destul de disputate, puteau merge in mai multe locuri usor. Inteleg eu ca-s fratii Coen, dar filmul lor e destul de banal, nu a castigat nimic nu pt ca e remake, ci pentru ca nu merita Sa fie multumit cu alea 10 nominalizari ca oricum sunt foarte multe, desi majoritatea sunt meritate, unele ar putea avea niste semne de intrebare (regie, editare sunet, mixaj sunet, costume... ma gandesc ca nu ar fi fost prea greu sa aiba inlocuitori la astea). Prea multa apreciere oarba pentru ceea ce e unul din cele mai fara vlaga filme ale Coenilor, te si miri cand se termina filmul ca ei l-au facut, e atat de...normal

Apropo de True Grit, au fost cateva momente care mi-au placut mult in film, foarte jucause asa, dar nu seamana cu un film obisnuit al fratilor si asta intr-un sens usor negativ. Daca stau insa sa contemplez cum m-am simtit la el, tot mi-a placut mai mult decat The Fighter sau The King's Speech, ceea ce nu inseamna insa ca trebuia sa primeasca ceva in afara de cinematography, poate.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif