View Single Post
Old 12 Apr 2012, 00:06   #17
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Nu stiu ce as putea sa zic nou sau interesant despre film, dar nici sa il las "nevotat" nu vreau. Acum am terminat sa il vad, mi-a placut mai mult decat ma asteptam (dupa ce am citit primele pareri). Nu am ce sa ii reprosez din punct de vedere tehnic, iar povestea e cel putin interesanta (si ma refer la detaliile ei, nu la eterna tema boy meets girl). Avertizat dupa postul Anemonei am incercat sa fiu mai atent la detaliile privitoare la razboi...dar tot cred ca acesta e mai mult fundalul (totusi foarte bine conturat pentru genul filmului, nu cred ca se astepta cineva la o lectie de istorie) pe care se desfasoara povestea de iubire dintre cele doua personaje principale. Si da, povestea asta e perfect previzibila (cel mai enervant de cliseistic aspect mi s-a parut moartea lui Ivo la final) dar sunt cateva detalii inedite care fac diferenta (cel mai clar exemplu e, dupa cum remarca si MinRep, personajul sotului, cel putin acesta nu e stereotipul sotului posesiv, obsedat si violent, dimpotriva, e personajul cel mai echilibrat al filmului).
3 stele
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif