View Single Post
Old 16 Nov 2018, 16:34   #28
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Illustra, uite un exemplu. Ceea ce este cu roșu, este ceea ce aș fi scris eu. X-urile reprezintă faptul că e doar vorbărie pe acolo, și de fapt trebuie învățat, adică să rămâi, doar cu formula concentrației procentuale, din toate lecțiile predate timp de 1 lună.







Și, așa-i că nu înțelegi nimic din exercițiul ăla? Așa rezolvă un elev de clasa a VII-a! (sau rezolva pe vremea mea)

Rezolvarea propusă de mine, este cea aplicată astăzi, de adulta de mine. Și mi se pare cea mai bună, fiindcă este ușor de înțeles și de aplicat. Tu ce zici? Înțelegi?
Se aplică prima rezolvare, fiindcă... nu știu de ce! Mai pune în plus și faptul că nu te lasă cu calculator de mână în toată perioada școlii, ceea ce-i altă prostie! Cât timp se pierde doar pe calcule!!!
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif